Звільнення за вчинення розкрадання майна власника (п. 8 ст. 40 КЗпП)


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
23 лютого 2021 р.

Окремою підставою для звільнення працівника за ініціативою роботодавця є вчинення за місцем роботи розкрадання (в т. ч. дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу.

Звільнення працівника за п. 8 ст. 40 КЗпП за розкрадання майна власника можливе за дотримання таких умов:

  • розкрадання вчинено за місцем роботи працівника; 
  • розкрадання є, в т. ч., дрібним (викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 нмдг, що передбачено ст. 51 КУпАП);
  • факт розкрадання підтверджено вироком суду, що набрав законної сили, або постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення (відповідно до ст. 221 КУпАП органом, компетентним розглядати правопорушення щодо розкрадання, є суд);
  • розкрадання вчинено як у робочий, так і неробочий час.

Насправді, норми згаданої статті як підстави для звільнення працівника є проблемними для застосування, оскільки, як зазначено вище, недостатньо самого факту здійснення розкрадання, необхідно, щоб він був встановлений у судовому порядку, а вирок чи постанова набули законної сили. Тож якщо у власника є факти вчинення працівником розкрадання його майна, необхідно насамперед звернутися з відповідною заявою до органів внутрішніх справ. 

Трудовий договір може бути розірвано із зазначених підстав не пізніше одного місяця з дня набрання законної сили вироком суду чи дня прийняття постанови про накладення адміністративного стягнення (п. 26 Постанови № 9). У разі прийняття рішення про звільнення видається наказ, з працівником проводять необхідні розрахунки.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП