Законопроєкт щодо відпусток: що пропонують змінити


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
09 січня 2023 р.

27 грудня 2022 р. було зареєстровано законопроєкт № 8313 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань".

Пропонуються такі зміни щодо відпусток для працівників:

 • Перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві  визначаються трудовим та/або колективним договором — тобто на розсуд роботодавця.
   
 • Тривалість щорічних додаткових відпусток може бути більшою, якщо це визначено трудовим або колективним договором.
   
 • Скасовується творча відпустка.
   
 • Обмежується період, за який надається одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів — не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. 
   
 • У разі призову працівника на військову службу йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки у строк до його увільнення на час військової служби від займаної посади.
   
 • Збільшено строк надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами за ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки з 15 к. дн. на рік до 30 к. дн.
   
 • Відпустка без збереження заробітної плати  на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника та у разі виникнення загрози збройної агресії згідно зі ст. 26 Закону про відпустки на прохання працівника може надаватися без обмеження строку. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін.
   
 • Розширено випадки, коли працівнику можуть відмовити в надання відпустки: якщо працівник залучений до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).
   
 • Новий вид відпустки для військовослужбовців, звільнених у зв’язку з демобілізацією із військової служби — відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за кошти держаного бюджету України.

 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП