Чи є військово-обліковим документом витяг з «Резерв+» чи ЦНАПу


◦ Військовий облік. Військова служба
3191

24.06.2024
Працівники оновили свої дані через «Резерв+» і ЦНАП і надали за місцем роботи відповідні витяги. Чи вважаються вони військово-обліковим документом?

Пунктом 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 р. № 559 (далі — Порядок № 559), передбачено, що військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої ст. 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», в електронній формі (далі — військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

Крім того, п. 2 Порядку № 559 визначено, що військово-обліковий документ оформлюється (створюється) та видається (замінюється) як в електронній, так і в паперовій формі, за формою, затвердженою цим порядком.

Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу (п. 9 Порядку № 559).

Проте слід пам’ятати, що військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду й не може використовуватися без нього.
 

Отже, якщо надані працівниками витяги з «Резерв+» чи ЦНАПу містять QR-код, вони мають юридичну силу, адже QR-код прирівнюється до паперових військово-облікових документів.

 

 


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП