Чи компенсується соціальна відпустка суміснику


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами
◦ Відпустки працівникам, які мають дітей
01.12.2023
На підприємстві працює внутрішня сумісниця, яка має двох дітей віком до 15 років і яка звільняється з роботи за сумісництвом. Якщо підприємство компенсує їй соціальну відпустку за сумісництвом, чи втрачає вона право на неї за основним місцем роботи?

Ні, не втрачає.

Мінсоцполітики в листі від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16 роз’яснювало, що на роботі за сумісництвом працівник має право і на соціальні відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, і для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тож підстав для ненадання працівникам-сумісникам соціальної відпустки за ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) не вбачається.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в роботодавця — фізичної особи (ст. 102-1 КЗпП).

Тобто працівник-сумісник має право на «дитячу» відпустку за ст. 19 Закону про відпустки за обома місцями роботи. І робота за основним місцем, і за сумісництвом хай і в одного роботодавця — це два різні трудові договори, що надають трудові гарантії за кожним місцем роботи окремо.

Тому, отримавши компенсацію за невикористану «дитячу» відпустку за сумісництвом, працівниця не втрачає права на відпустку за основним місцем роботи.

Внутрішніх сумісників слід розглядати як двох різних працівників.

Працівниця може за основним місцем роботи використати відпустку, наприклад, у липні, а за сумісництвом — у серпні.

Якщо працівниця звільняється з обох місць роботи, виплачуються дві компенсації.

Працівниця може звільнитися з роботи за сумісництвом у жовтні, їй компенсується відпустка, а в грудні вона може піти у відпустку за основним місцем роботи.

Або працівниця може звільнитися з основного місця роботи (перейти на основне місце роботи на інше підприємство), наприклад, у листопаді, їй компенсується відпустка, а в грудні вона може скористатися нею за місцем роботи за сумісництвом.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП