Догана працівникові за систематичне недотримання порядку збереження ТМЦ

Зворотний зв'язок

Чи можна оголосити догану працівникові, якщо він систематично недотримується встановленого порядку збереження ввірених йому матеріальних цінностей, але поки ще це не призвело до їх псування, а лише створює загрозу цього?

Так, можна.

Для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності не має значення чи призвів вчинений ним дисциплінарний проступок до настання реальних негативних наслідків ― для накладення дисциплінарного стягнення цілком достатньо фіксації самого факту винно вчиненого працівником порушення трудової дисципліни, а наявність чи відсутність шкідливих наслідків може бути врахована тільки при визначенні тяжкості проступку та виборі виду дисциплінарного стягнення (ст. 149 Кодексу законів про працю України, далі ― КЗпП).

Водночас, необхідною умовою для накладення стягнення є така ознака порушення трудової дисципліни як вина працівника, наявність якої має бути обов’язково доведена роботодавцем (форма вини при цьому значення не має). При цьому не можна вважати порушенням трудової дисципліни вчинення працівником певних протиправних дій чи бездіяльності з поважних, не залежних від нього причин (тобто безвинно) ― наприклад, під час перебування працівника у стані непрацездатності, наявності стихійного лиха, недостатньої кваліфікації працівника тощо.

Також пам’ятайте, що при притягненні працівника до дисциплінарної відповідальності слід враховувати, що такий захід стягнення як звільнення не може бути застосовано за будь-який дисциплінарний проступок працівника — це можливо тільки за умови наявності встановлених у ст. 40 та ст. 41 КЗпП підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, що пов’язані з дисциплінарною відповідальністю працівника. Але для винесення догани окрім наявності факту (навіть одноразового) винного порушення працівником своїх трудових обов’язків більше нічого не потрібно.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН