Як залучати до роботи у вихідні дні під час воєнного стану


◦ Воєнний стан
◦ Робочий час. Режими роботи
◦ Робота у вихідні й святкові дні та в нічний час
◦ Оплата праці
1116

02.11.2023
Чи правильно, що під час воєнного стану працівників можна залучати до роботи у вихідні дні, а подвійну оплату необов'язково застосовувати?

Під час воєнного стану працівників можна залучати до роботи у вихідні дні. Така робота компенсується на умовах, що діяли до запровадження воєнного стану.

Частиною шостою ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ встановлено, що у період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми ст. 71 і 73 КЗпП.

Стаття 71 КЗпП забороняє роботу у вихідні дні та визначає виняткові випадки, коли залучення до роботи у вихідні дозволяється. Оскільки її норми під час воєнного стану не застосовуються, то залучення до роботи у вихідні дозволяється, зокрема, з так званої виробничої необхідності, що до цього було заборонено.

Стаття 72 КЗпП визначає порядок надання компенсації за роботу у вихідні. І ця стаття на сьогодні діє (див. тут). Стаття 72 КЗпП не застосовувалася лише по 18.07.2022 р. (як було — див. тут).

Отже, робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі («або-або»). Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами ст. 107 КЗпП (див. тут).


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП