Хвороба під час простою


◦ Трудовi вiдносини
◦ Простій
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності

На підприємстві запроваджено простій, працівники перебувають удома і отримують 2/3 заробітної плати. Один із працівників у цей час захворів. Як оплачувати листок непрацездатності під час простою?

Непрацездатність, яка припала на час простою не з вини працівника, оплачується на загальних підставах. Про це йдеться в листі Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 09.04.2014 р. № 5.1-31-767. Незалежно від того, чи тимчасова непрацездатність працівника настала до початку простою, чи у період простою й продовжується після його закінчення, оплата днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється на загальних підставах і надається в порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV.

Середня заробітна плата розраховується відповідно до п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266. Згідно з цим пунктом середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування — період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, листки непрацездатності, які припадають на період простою, мають бути оплачені за робочі дні (години) за графіком роботи працівника, що пропущені через хворобу. Іншого порядку оплати днів тимчасової непрацездатності під час простою підприємства не з вини працівника законодавством не передбачено.

На запитання читачів відповідає

Ольга Панфьорова,
консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН