Невідповідність прізвища у трудовій книжці


◦ Документація
◦ Трудові книжки


Під час прийняття на роботу нового працівника виявлено невідповідність прізвища у трудовій книжці тому, що записано в паспорті (працівник каже, що вже давно змінив прізвище). Хто повинен внести до трудової книжки відповідні зміни?


Те підприємство, яке було для працівника останнім місцем роботи.

Зміна записів у трудових книжках про прізвище виконується за останнім місцем роботи працівника про це прямо зазначено у п. 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства праці України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58.

Таким чином, якщо Ви вже прийняли працівника на роботу, то відповідно, Ваше підприємство є для нього останнім місцем роботи й необхідні виправлення мають зробити саме на ньому. У разі ж, коли Ви просто продивилися документи під час співбесіди і виявили, що прізвища у трудовій книжці та паспорті не збігаються, то відповідні зміни мають бути внесені до трудової книжки за попереднім (тобто таки останнім) місцем роботи працівника (при цьому немає жодного значення, на цьому ж підприємстві чи на іншому заповнювався титульний аркуш трудової книжки).

На випадок, якщо зміну запису про прізвище доведеться робити все ж таки Вам, зверніть увагу, що це слід виконати на підставі відповідних документів. Ними, залежно від причини виникнення потреби у внесенні змін до трудової книжки, можуть бути, зокрема, свідоцтво про шлюб чи про зміну прізвища (якщо за таких обставин працівник змінив прізвище та обміняв паспорт, але «забувся» про трудову).

Самі ж зміни слід зробити наступним чином: акуратно, однією рискою, закреслити колишнє прізвище працівника і вписати нове з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки трудової книжки, завіривши це підписом роботодавця або спеціально уповноваженої ним посадової особи і печаткою підприємства чи відділу кадрів.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН