Невідповідність прізвища у трудовій книжці і у паспорті


◦ Документація
◦ Трудові книжки


Під час прийняття на роботу нового працівника виявлено невідповідність прізвища у трудовій книжці тому, що записано в паспорті (прізвище змінено). Хто повинен внести до трудової книжки відповідні зміни — працівники відділу кадрів нашого підприємства чи попереднього роботодавця (а може й взагалі найпершого його роботодавця, де, відповідно, і заповнювали титульний аркуш трудової книжки)?

Такі зміни вносяться за останнім місцем роботи (тобто якщо Ви вже оформили працівника на роботу, то маєте вносити і зміни, якщо ні — то їх повинні внести на попередньому місці роботи).

У п. 2.13. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, прямо зазначено, що зміна записів у трудових книжках про прізвище виконується за останнім місцем роботи працівника.

Тому якщо Ви вже прийняли працівника на роботу, то, відповідно, Ваше підприємство є для нього останнім місцем роботи й необхідні виправлення мають зробити саме на ньому. У разі ж, коли Ви просто подивилися на документи під час співбесіди і виявили, що прізвища у трудовій книжці та паспорті не збігаються, то відповідні зміни мають бути внесені до трудової книжки за попереднім (тобто таки останнім) місцем роботи працівника. При цьому не має жодного значення, на цьому ж підприємстві чи ні заповнювався титульний аркуш трудової книжки — важливо, щоб такі зміни вносилися за останнім місцем роботи, а перший роботодавець за будь-яких обставин не повинен цього робити (звісно, окрім ситуації, коли він є і першим, і на сьогодні останнім для працівника роботодавцем).

На випадок, якщо зміну запису про прізвище доведеться робити все ж таки Вам, зверніть увагу, що це слід виконати на підставі відповідних документів. Ними, залежно від причини виникнення потреби у внесенні змін до трудової книжки, можуть бути, зокрема, свідоцтво про шлюб чи про розірвання шлюбу, рішення суду про розлучення, свідоцтво про зміну імені (якщо за таких обставин працівник змінив прізвище та обміняв паспорт, але «забувся» про трудову книжку).

Самі ж зміни на титульному аркуші трудової книжки виконуються таким чином:

1) акуратно, однією рискою, закреслюється колишнє прізвище працівника і вписується нове (зверху або на тому ж рядку, якщо там достатньо місця);

2) на внутрішньому боці обкладинки записуються посилання на документи, на підставі яких внесено зміни (зазначається назва документа, його серія та номер, орган, який видав документ, а також дату його видачі);

3) запис завіряється підписом роботодавця або уповноваженою ним на ведення трудових книжок посадовою особою і, за наявності, печаткою підприємства чи печаткою відділу кадрів.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН