Розрахунковий період у разі звільнення після закінчення зміни


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток

 

Працівник працює охоронцем і вирішив звільнитися після закінчення останньої зміни в місяці. Зміна триває з 20:00 год. 31 липня до 08:00 год. 1 серпня. Який розрахунковий період для виплати йому компенсації за невикористану відпустку: по червень чи по липень?

 

Останній день розрахункового періоду залежить від того, що вважати робочим днем. У табелі обліку використання робочого часу відображається фактична тривалість відпрацьованого робочого часу за кожний робочий день (зміну) за графіком роботи. Якщо робоча зміна є «перехідною», тобто починається в одну добу, а закінчується в іншу, то робочий час однієї зміни відображають у табелі двома частинами: кількість фактично відпрацьованих годин кожної доби окремо. Тому в наведеному випадку відпрацьованих робочих днів буде два.

Суть поденного обліку робочого часу полягає в тому, що за такого обліку норма робочого часу регламентується в межах доби, а за підсумованого — протягом певного календарного періоду. «Звичайний» працівник, щоб виконати місячну норму робочого часу, має відпрацювати з понеділка по п’ятницю по 8 год., а той, що працює за підсумованим обліком робочого часу, має виконати норму робочого часу за певний обліковий період (наприклад, місяць) з урахуванням того, що тривалість роботи протягом дня може відрізнятися від звичайної.

Отже, розрахунковий період у наведеному випадку — по липень включно. (Хоча існує думка, що якщо зміна триває з 20:00 до 08:00, то в працівника один робочий день, і він вимагає оплати за зміну в попередньому місяці).

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН