Студент на посаді молодшого юрисконсульта


◦ Професійна класифікація
◦ Класифікатор професій

Чи можна студента третього курсу взяти на посаду молодшого юрисконсульта?

В Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327 (далі — КП) існує професійна назва роботи «Юрисконсульт» із кодом 2429. За допомогою похідних слів до професій, які містяться в Додатку В КП, можна утворити окрему професійну назву шляхом додавання похідного слова на початок назви базової професії.

Кожне із похідних слів передбачає певні функціональні обов’язки, професійний та освітньо-кваліфікаційний рівень працівника, які наводяться у його кваліфікаційній характеристиці та посадовій інструкції.

Кваліфікаційні характеристики професії «Юрисконсульт» містяться у ДКХП № 1, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 29.12.2004 р. № 336.

У цих характеристиках передбачено категоріювання:

— провідний юрисконсульт;

— юрисконсульт I категорії;

— юрисконсульт II категорії;

— юрисконсульт.

Провідний юрисконсульт повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та стаж роботи за професією юрисконсульта I категорії ¾ не менше двох років.

Юрисконсульт I категорії повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра ¾ без вимог до стажу роботи, спеціаліста ¾ стаж роботи за професією юрисконсульта II категорії ¾ не менше двох років.

Юрисконсульт II категорії повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та стаж роботи за професією юрисконсульта ¾ не менше року.

Юрисконсульт повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Якщо у наведеній ситуації студент ІІІ курсу навчається за відповідним напрямком підготовки, то його можна прийняти на посаду «Молодший юрисконсульт» або «Помічник юрисконсульта», яка утворилася за допомогою Додатку В до КП.

Ольга ПАНФЬОРОВА,

консультант газети «Консультант Кадровика»

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН