Тривалість відпустки за особливий характер праці за посадою, яка одночасно міститься в обох Списках


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки

Змінний інженер дільниці з будівництва підземного тунелю для нової станції Київського метрополітену має право на отримання одразу двох щорічних додаткових відпусток, а саме: за особливий характер праці та за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, оскільки його посада одночасно зазначена у Списку 1 та у Списку 2 до постанови КМУ «Про затвердження списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17.01.1997 р. № 1290.

Яку кількість календарних днів щорічної додаткової відпустки можна надати працівнику в такому разі?

Статтями 7 та ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР передбачений окремий порядок надання щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці. 

Згідно зі Списками 1 і 2, затвердженими постановою КМУ «Про затвердження списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17.01.1997 р. № 1290 (далі — Списки 1 і 2), їх конкретна максимальна тривалість також визначена окремо. Тобто кількість днів вказаних відпусток, які працівник має право отримати, залежить не тільки від галузі чи сфери господарської діяльності, де він працює, а також і від його професії, виду виконуваних ним робіт і посади, яку він займає. 

Як свідчить практика, зазвичай працівник отримує певну кількість днів щорічної додаткової відпустки тільки за однією із вищевказаних підстав. Проте, із цього загального правила є винятки. Це стосується і нашого випадку. Адже працівник працює на посаді «Змінний інженер дільниці», яка одночасно вказана в обох Списках. 

Відповідно до п. 1 розділу XI Списку 1 за цією посадою працівник має право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці максимальною тривалістю сім календарних днів, а згідно з п. 1 розділу VII Списку 2 — за особливий характер праці максимальною тривалістю 14 календарних днів.

В обох Списках кількість днів відпусток вказана із приміткою «*». Це означає, що за посадою «Змінний інженер дільниці» працівник має право отримати відповідну кількість днів щорічної додаткової відпустки одразу за двома підставами.

Якщо згідно з колективним договором підприємства змінному інженеру дільниці встановлено максимальну кількість днів вказаних відпусток, то він може отримати щорічну додаткову відпустку загальної тривалості 21 календарний день (сім календарних днів за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та 14 календарних днів за особливий характер праці). 

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП