Усиновлення працівницею дитини. Дiї підприємства


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням

У червні працівниця планує усиновити дитину, народжену 22 березня 2018 р. Чи повинно підприємство надати їй відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами? Які документи потрібні для оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Статтею 17 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено, що особи, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, мають право оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з дня усиновлення на 56 календарних днів (70 календарних днів — у разі усиновлення двох і більше дітей). 
Проте окрім Закону про відпустки усиновлення дитини регулюється Сімейним кодексом України від 10 січня 2002 р. № 2947-III, статтею 209 якого передбачено можливість усиновлення дитини, залишеної в пологовому будинку, після досягнення нею двомісячного віку. 
Зрозуміло, що діти, залишені в пологовому будинку, позбавлені батьківського піклування. Зазвичай їх влаштовують до будинку дитини в порядку, встановленому законодавством. Згідно з пунктом 3.1.2 Типового положення про будинок дитини, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18 травня 1998 р. № 123, у будинок дитини приймаються діти від народження до трирічного віку. А отже, до двомісячного віку дитина вже перебуває в будинку дитини, а не в пологому. Зважаючи на це, а також на вік дитини на момент її усиновлення (у червні їй буде вже більше двох місяців), усиновлення відбуватиметься з будинку дитини, тож працівниця вже не матиме підстав для оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Однак відразу після усиновлення вона зможе оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з частиною третьою статті 18 Закону про відпустки. Для оформлення згаданої відпустки працівниця повинна надати роботодавцю такі документи:
— заяву про надання зазначеної відпустки;
— рішення про усиновлення дитини;
— копію свідоцтва про народження дитини.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН