Утримання «дитячих» відпускних

Пряма лінія

 

Працівниця звільняється, і з неї належить утримати відпускні за дні щорічної відпустки, використаної наперед. Але вона не скористалася ще правом на «дитячу» відпустку. Чи можна не проводити утримання відпускних за щорічну відпустку, а натомість не виплачувати компенсацію за невикористану «дитячу» відпустку?

 

Статтею 22 Закону про відпустки встановлено, що в разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

У той же час ст. 24 Закону про відпустки визначено, що в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Таким чином, підприємство повинно нарахувати компенсацію за невикористану «дитячу» відпустку й виконати перерахунок відпускних за дні щорічної відпуски, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року. І різницю між ними або виплатити, або утримати з працівника. При цьому якщо сума відрахувань за дні щорічної відпустки перевищуватиме суму компенсації за «дитячу» відпустку, все одно вважатиметься, що працівник компенсацію за неї отримав (адже вся її сума йде на повернення «звичайних» відпускних).

Варто зауважити, що «дитяча» відпустка відповідно до ст. 19 Закону про відпустки надається за календарний, а не робочий рік. Тому якщо працівник скористався правом на таку відпустку навіть у випадку, коли відпрацював один день у році й звільняється, відрахування за дні цієї відпустки не проводяться. На новому місці роботи він може скористатися правом на «дитячу» відпустку лише наступного року.

Слід зауважити, що довідка про невикористання відпустки за ст. 19 Закону про відпустки за попереднім місцем роботи не дає на неї права.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам