Види робіт, які заборонено виконувати поодинці


◦ Охорона праці
Деякі роботи не дозволяється виконувати працівникам поодинці.
Які це роботи і якими документами регулюється їх проведення? 

Це питання стосується охорони праці та безпечного виконання робіт.

Справді, існують певні види робіт, які небезпечно виконувати поодинці: наприклад, робота в замкненому просторі, а саме робота в оглядових колодязях, каналізаційних колекторах, траншеях, трубопроводах, повітроводах, закритих підвалах та інших місцях з недостатньою вентиляцією. Під час виконання таких робіт необхідно, щоб працівника (або бригаду), який працює в замкненому просторі, «підстраховував» хоча б ще один працівник, який перебуватиме на відкритому просторі й контролюватиме безпеку їх проведення. 

Законодавством це питання врегульовано в Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженому постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107. Зокрема, додаток 2 до цієї постанови містить Перелік видів робіт підвищеної небезпеки.

Але додатково підприємство може скласти локальний акт з переліком робіт підвищеної небезпеки, які характерні саме для нього. Заходи безпеки під час проведення таких робіт мають бути викладені в технологічних регламентах, інструкціях на робочих місцях або у спеціальній інструкції.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП