Відображення робітників різних розрядів у штатному розписі


◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація
◦ Документація
◦ Штатний розпис
◦ Професійна класифікація
◦ Кваліфікаційні характеристики

На підприємстві працюють робітники (електрозварники) різних розрядів. Чи потрібно та як їх відображати у штатному розписі?

У кваліфікаційних характеристиках окремих професій, що містяться в галузевих випусках ДКХП, передбачений установлений для окремої професії діапазон кваліфікаційних розрядів. Однак є певні професії, яким кваліфікаційні розряди не встановлюються.

Наприклад, для електрогазозварника (код КП - 7212) відповідно до кваліфікаційної характеристики цієї професії, яка міститься у Випуску 42 «Оброблення металу» ДКХП, затвердженому наказом Міністерства промислової політики України від 22.03.2007 р. № 120, встановлено діапазон кваліфікаційних розрядів з 2-го до 8-го. Це зумовлено специфікою професії та рівнем складності робіт, виконання яких передбачено для цієї професії.

Для присвоєння/підвищення розряду зазвичай проводиться кваліфікаційна атестація робітників на підприємстві. Основним документом, яким вона регулюється, є Положення № 201/469. Зауважимо, що окремі питання кваліфікаційної атестації та порядку присвоєння кваліфікаційних розрядів визначені і в Загальних положеннях розділу 2 «Професії робітників» Випуску 1 ДКХП, де зазначається, що кваліфікаційні розряди підвищуються насамперед тим робітникам, які …


Повна версія консультації доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН