Виконання роботи працівника, який служить


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника

Працівниця, яка працювала за підсумованим обліком робочого часу, пішла на військову службу. Її роботу роботодавець хоче розподілити між іншими працівниками, але вони не погоджуються. Як діяти в такій ситуації?

За обставин, викладених у запитанні, для інших працівників це буде додаткова робота, і змусити їх виконувати її без згоди неможливо. На час служби в армії (за контрактом чи строкова служба) роботодавець має зберігати за працівником робоче місце та середній заробіток до фактичної його демобілізації. На роботі цей працівник вважається тимчасово відсутнім, тому на цей час роботодавець може прийняти за строковим трудовим договором іншу особу. Якщо особа, яка виконуватиме роботу відсутнього працівника, є внутрішнім працівником, то трудові відносини можна оформити як:

— сумісництво;

— суміщення;

— розширення зони обслуговування або обсягу виконаних робіт з відповідною оплатою праці.

Без згоди такі відносини оформити неможливо. Якщо розподілити роботу відсутнього працівника між іншими працівниками, це призведе до того, що їх робочі зміни збільшаться, а час відпочинку зменшиться, внаслідок чого будуть порушені встановлені норми тривалості робочого часу та положення законодавства про працю.

Тож у наведеній ситуації радимо залучити до роботи стороннього працівника за строковим трудовим договором до фактичного повернення основного працівника на роботу. 

На запитання читачів відповідає

Павлина Ратушняк,
юрист юридичної фірми «Альянс Ратушняк і Партнери»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН