Виплата середнього заробітку переведеному працівнику


◦ Оплата праці
◦ Оплата праці в окремих випадках
◦ Оплата при переміщенні та переведенні

Працівника (муляра-штукатура) за його бажанням переведено на постійну роботу оператором котельні. Зарплата оператора котельні нижча, ніж муляра-штукатура. Чи потрібно зберігати за працівником середній заробіток упродовж двох тижнів, адже це зовсім різні роботи, різні обов’язки тощо й у питаннях оплати праці вони не можуть порівнюватися?
 

Відповідно до ст. 114 КЗпП у разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Суть переведення полягає саме в тому, що в такому разі у працівника повністю змінюється характер виконуваної ним роботи (детально про це див. журнал «Заробітна плата» № 12/2019, с. 21).

За логікою, у разі переведення працівника на іншу нижчеоплачувану роботу за його ж ініціативою середній заробіток не слід  зберігати, адже це рішення працівника — працювати на іншій роботі за меншу оплату. Та, як кажуть, «ви керуєтеся логікою, а слід керуватися Податковим кодексом», а у випадку, що розглядається, — КЗпП.

Тому в п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 р. № 13 роз’яснюється, що положення ст. 114 КЗпП про збереження середнього заробітку за працівником, переведеним на нижчеоплачувану роботу, протягом двох тижнів з дня переведення застосовується, якщо інше не передбачено законодавством, і в тому разі, коли переведення мало місце з ініціативи самого працівника.

 Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН