Залучення директора до роботи у вихідний день


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з керівником
◦ Робочий час
◦ Робота у вихідні й святкові дні та в нічний час
У зв’язку з тим, що розмитнення й реалізація товару інколи відбувається на вихідних, виникає потреба залучати директора до роботи в суботу й неділю по дві години для підписання документів. Чи є підписання видаткових накладних у вихідні винятковим випадком, який не порушує ст. 62 КЗпП? Чи оплачується така надурочна робота у подвійному розмірі? Як правильно відобразити в табелі обліку робочого часу залучення директора до роботи у вихідний день на дві години? Чи можуть виникнути проблеми під час перевірки Держпраці у зв’язку з періодичним залученням директора для підписання документів у вихідні дні? Як сформулювати текст наказу про залучення до роботи у вихідний день? 

Якщо на вихідний день припадає необхідність виконання невідкладної, наперед не передбачуваної роботи, від здійснення якої в подальшому залежить нормальне функціонування підприємства в цілому або його окремих підрозділів (частина третя ст. 71 КЗпП), то таке залучення до роботи у вихідні можна вважати правомірним. 

На нашу думку, розмитнення та реалізацію товару у вихідний день можна віднести до таких робіт, адже часто згадані дії не можна спланувати. Тож якщо в разі залучення директора до роботи у вихідний день його права як працівника не порушені (тобто роботу було оплачено в подвійному розмірі), то питань у перевіряючого органу виникнути не повинно. 

У разі залучення директора до роботи у вихідний день він видає на себе наказ, у якому обов’язково зазначає обраний вид компенсації згідно з частиною першою ст. 72 КЗпП та частиною третьою ст. 107 КЗпП, тобто або інший день відпочинку, або оплату в подвійному розмірі. Розпорядчу частину наказу про залучення до роботи у вихідний день можна сформулювати так:

«НАКАЗУЮ:
 

1. У зв’язку з необхідністю підписання документів для розмитнення товару директору бути присутнім на роботі 12.06.2021 р.

2. Компенсацію за роботу у вихідний день здійснити у вигляді оплати в подвійному розмірі відповідно до ст. 107 КЗпП».

У табелі обліку використання робочого часу роботу у вихідний чи святковий день рекомендується відмічати умовною позначкою «РВ». Якщо директор працював дві години у вихідний день, то слід внести позначку «2/РВ». 
 

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП