Запис про звільнення до трудової книжки директора ТОВ


◦ Документація
◦ Трудові книжки


Хто повинен внести запис про звільнення до трудової книжки директора ТОВ, якщо у штаті підприємства наразі тільки він (директор)?


Сам директор.

Внесення та засвідчення записів у трудовій книжці директора слід робити у звичайному порядку ― жодних винятків для директора не передбачено, адже він такий самий найманий працівник, як і всі інші. Згідно з п. 4.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства праці України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 (далі ― Інструкція № 58), у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. Оскільки на Вашому підприємстві немає нікого, окрім директора, то, зрозуміло, що він сам і повинен внести до своєї трудової книжки запис про звільнення й засвідчити його своїм же підписом та печаткою підприємства (за наявності).

Якщо Вас бентежить досить поширене запитання, як же директор підпише свою трудову книжку, якщо до неї вже буде внесено запис про звільнення і він, начебто, вже не є працівником підприємства, то не переймайтеся: директор має повне право підписати свою трудову книжку, оскільки на той час він ще буде працівником підприємства ― адже днем звільнення є останній день роботи (п. 2.27. Інструкції № 58), а запис до трудової книжки вноситься саме у цей день (п. 2.4. Інструкції № 58). Таким чином, директор має підписати свою трудову книжку в останній день роботи директором на Вашому підприємстві й жодна законодавча норма за таких обставин порушена не буде.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН