Збіг відпустки зі святковим днем: вихід на роботу


◦ Робочий час
◦ Перенесення робочих днів
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
Коли мають виходити на роботу працівники, які на час перенесення на підприємстві вихідних були у відпустці?

Відповідно до ст. 67 КЗпП якщо святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) збігається з вихідним, вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого дня.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР під час визначення тривалості щорічних і додаткових відпусток працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону) не враховуються святкові та неробочі дні, встановлені ст. 73 КЗпП.

Дні, на які за ст. 67 КЗпП було перенесено вихідні, до щорічної відпустки включаються, оскільки такі дні є вихідними, а не святковими чи неробочими.

Наприклад, працівнику, який працює за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними в суботу та неділю, надано відпустку з 03.05.2021 р. на 10 календарних днів. Відпустка триватиме до 13.05.2021 р. включно. Оскільки на час щорічної відпустки припадає святковий день 09.05.2021 р. (День Перемоги), він не враховується під час визначення її тривалості, а от понеділок 03.05.2021 р. (день, на який перенесено вихідний — неділю) буде вважатися першим днем відпустки, а отже він враховуватиметься в її тривалість.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП