Звільнення посеред додаткової відпустки


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна додаткова відпустка
Працівниця (одинока матір з двома дітьми) пішла у додаткову «дитячу» відпустку тривалістю 17 днів, але наступного дня написала заяву про звільнення. На дату звільнення (через два тижні) в неї буде використано лише 16 днів відпустки із 17-ти. Чи слід дочекатися кінця відпустки, а потім звільнити її? Чи потрібно звільняти під час відпустки? Тоді як це зробити?

Якщо працівниця просить звільнити її у певну дату через два тижні, роботодавець не має права їй відмовити. Згідно з частиною другою ст. 38 КЗпП якщо після закінчення строку попередження про звільнення працівник не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, його не можна звільняти за поданою раніше заявою. Виняток становлять випадки, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Тож про звільнення після закінчення відпустки, коли двотижневий строк вже сплине, не йдеться.

Працівниці ніщо не заважає звільнитися посеред «дитячої» відпустки, якщо вона подала заяву, де висловила таке бажання. І роботодавець не може цьому заперечувати, якщо вона повідомила його за два тижні до звільнення. Тому в такому разі слід звільнити працівницю у визначений строк.

Відпустка в такому разі переривається в момент звільнення, тож суму відпускних слід перерахувати, і ту частину, яка припала на невикористані дні, відрахувати під час виплати зарплати. Водночас за невикористані дні відпустки працівниця має отримати компенсацію.

Припустимо, працівниця пішла в додаткову «дитячу» відпустку із 01.07.2021 р. на 17 календарних днів. Але 02.07.2021 р. вона подала заяву про звільнення за власним бажанням. У такому разі день звільнення — 16.07.2021 р.

На час звільнення підприємство має нарахувати працівниці компенсацію за 4 дні щорічної відпустки, адже вся сума зарплати за відпрацьований час їй вже виплачена. 

За час «дитячої» відпустки їй нараховано відпускні виходячи із середнього заробітку 271,19 грн: 271,19 × 17 = 4610,23 грн.

Для розрахунку компенсації використовуємо середній заробіток за той самий розрахунковий період, що й для нарахування «дитячої» відпустки, адже і звільнення, і початок відпустки припали на липень 2021 р.

На час звільнення працівниці нараховують:

  • компенсацію за один день невикористаної «дитячої» відпустки в сумі 271,19 грн;
  • компенсацію за чотири дні невикористаної щорічної відпустки в сумі 271,19 × 4 = 1084,76 грн.

Крім того, із суми відпускних сторнують нарахування за один день невикористаної відпустки (271,19 грн).

Загальна сума нарахувань під час звільнення: 

271,19 + 1084,76 – 271,19 = 1084,76 грн.

Якщо б розрахункові періоди для відпустки та компенсації не збігалися, компенсацію рахували б за іншим середнім заробітком. 

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП