Звільнення за скороченням та надання відпустки


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Скорочення штату
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка

 

Працівника за два місяці попередили, що його посада буде скорочена. Перед звільненням він вирішив використати всі накопичені щорічні відпустки, кількість днів яких перевищує два місяці. Йому можна надати всі невикористані відпустки чи тільки тривалістю два місяці? Якщо всі, то чи потрібно пов­торно попереджати цього працівника про скорочення?

 

    Згідно з п. 1 частини першої ст. 40 КЗпП розірвання трудового договору в разі скорочення чисельності або штату працівників є звільненням з ініціативи роботодавця і має проводитися за правилами і в порядку, визначеними законодавством. Зокрема, однією із законодавчих вимог є те, що в разі такого звільнення працівників персонально попереджають про це не пізніше ніж за два місяці (частина перша ст. 492 КЗпП).

    Як бачимо, строк попередження не обмежений чітко двома місяцями. Крім того, законодавство не містить заборони щодо попередження працівника про наступне вивільнення й раніше двомісячного строку, а також не обмежує максимальний строк дії такого попередження. Тобто працівника можна попередити і за три (чи більше) місяці, і весь цей час попередження буде діючим.

    Стосовно тривалості відпустки перед звільненням зазначимо, що частиною першою ст. 3 Закону про відпустки, де йдеться про обов’язок роботодавця надати працівнику перед його звільненням (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) невикористану відпустку, її тривалість не обмежена. Тобто працівник має право використати відпустку повністю, навіть якщо вона перевищує два місяці.

    Трудові відносини із працівником, попередженим про наступне вивільнення, мають продовжуватися до останнього дня відпустки, який і стане днем звільнення. При цьому повторно попереджати працівника про звільнення за скороченням не потрібно.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН