Чи має право на ПСП працівник з неповним робочим часом


17.01.2022

Головне управління ДПС у Запорізькій області роз’яснює, що відповідно до п. 169.1 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2022 р. розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3470 грн (прожитковий мінімум на працездатну особу в розмірі 2481 грн х 1,4). У 2021 р. цей розмір становив 3180 грн (2270 грн х 1,4).

Тобто фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

 


◦ Робочий час
◦ Неповний робочий час і скорочена його тривалість
ДЕМО ДОСТУП