Чи можна ділити відпустку при народженні дитини


30.07.2021

Державна служба України з питань праці на своєму сайті розмістила відповідь на запитання, чи можна ділити одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів на частини. І роз’яснює, що ні, відпустка при народженні дитини надається одноразово, але кількість днів такої відпустки може бути меншою за 14 календарних днів.

Від редакції додамо, що ст. 19-1 Закону про відпустки передбачено, що одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини надається тривалістю до 14 календарних днів, що визначає її максимальну тривалість. За бажанням батько дитини чи інший родич може взяти цю відпустку меншої тривалості. Але якщо він взяв, наприклад, 10 днів цієї відпустки, то решту 4 дні він не зможе використати, тому що вже скористався своїм правом взяти її «тривалістю до 14 календарних днів».

Що стосується поділу цієї відпустки на частини, то у п. 5 Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 р. № 693, прямо вказано, що ця відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням
ДЕМО ДОСТУП