Чи нараховується страховий стаж людям, які працюють на тимчасово окупованих територіях


◦ Воєнний стан
◦ Соціальне страхування
◦ Страховий стаж
07.08.2022

Людям, які працюють на тимчасово не підконтрольних Україні територіях, страховий стаж не нараховуватиметься. Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Поки вони не сплачують ЄСВ, їхній страховий стаж не буде зараховуватися ні в якому вигляді», — сказала міністр. 

Також вона повідомила, що на тимчасово окупованих територіяї лишається близько трьох мільйонів пенсіонерів.

«З 2014 року на тимчасово окупованих територіях перебувало 1,277 млн пенсіонерів, з них 1,160 млн перепризначилися, тобто виїжджали на підконтрольну територію і підтвердили свій статус, а 117 тисяч осіб не зверталося, і ми не знаємо що з ними. З урахуванням нових окупованих територій, таких пенсіонерів близько 3 млн», — повідомила Жолнович.

За її словами, всім їм автоматично нараховуються пенсійні виплати.

«Якщо є інформація про смерть людини, то, очевидно, що пенсійний фонд припиняє виплати. І якщо ми побачимо, що 6 місяців ми нараховуємо, а руху коштів по банку немає, ми призупиняємо нарахування. Саме призупиняємо, бо ми не знаємо, чи та людина не може зняти ці гроші, чи справді з нею уже щось сталося. А так намагаємося нараховувати, бо все ж презюмуємо, що люди живі», — наголосила міністр.

За її словами, якщо після завершення шестимісячного строку, на який було призупинено нарахування пенсійних виплат, людина дасть про себе знати, їй все буде донараховано.

«Подає заяву, дає ознаки життя і все донараховується. Я дуже сильно сподіваюся, що це не буде роки. Ми бачимо активні бойові дії, активні контрнаступи, ми будемо звільняти село за селом», — зазначила Жолнович.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП