Як отримати "лікарняні" та "декретні" від ФССУ евакуйованим працівникам


◦ Воєнний стан
◦ Соціальне страхування
23.07.2022

Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній "лікарняний" та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання "лікарняних" і "декретних".

Куди звернутись працівнику

Для цього застраховані особи мають звернутись до відділення Фонду – за місцем обліку як ВПО, за місцем реєстрації.

Перелік відділень ФССУ, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану, та їх контакти оновлюються за посиланням.

Напряму працівнику може бути нарахована допомога по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога на поховання. Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

Які документи необхідні

Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи повинні мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. 

Також варто підготувати копії таких документів: першої - четвертої, одинадцятої - шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у відповідному порядку. 

Внутрішньо переміщені особи також надають довідку про взяття на облік як ВПО.

Нормативна база

Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 р. № 8 (п. 2.1).

 Зверніть увагу, що допомога надається безпосередньо через робочий орган виконавчої дирекції Фонду у разі, якщо роботодавцем не було подано заяви-розрахунку за вашим листком непрацездатності.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП