Як довести факт трудових відносин


14.05.2021

ЛоготипЯкщо трудовий договір між особою та підприємством не укладений, то трудові відносини по факту не закріплено. Про це зазначають фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги. Тож якщо працівник виконує трудові обов’язки, а роботодавець не бажає оформити трудові відносини належним чином, можна доводити факт перебування з конкретним роботодавцем у трудових відносинах.

Підтвердити факт перебування в трудових правовідносинах у позасудовому порядку можна таким чином:

  • провести переговори з роботодавцем;
  • направити звернення одночасно до територіальних органів Держпраці та ДПС.

Суперечки щодо фактів трудових правовідносин або укладення трудового договору розглядають і в судовому порядку (ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України). Фізична особа має право звернутися до суду за місцем її проживання із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Під час звернення до суду з відповідною заявою необхідно зазначити:

  • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  • причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  • докази, що підтверджують факт (такими доказами може бути наказ про прийняття на роботу, наказ про звільнення, накази про здійснення трудової діяльності, довідки про нарахування та виплату зарплати, наявність трудового договору, допущення працівника до роботи, виконання трудової функції та обсягу робіт, ознайомлення його з правилами внутрішнього трудового розпорядку, показання свідків тощо).

 


◦ Трудовi вiдносини
ДЕМО ДОСТУП