Як отримати грошову допомогу особам з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2 групи


◦ Воєнний стан
14.04.2023

16 грудня 2022 року КМУ ухвалив постанову «Про реалізацію спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни» № 1393. Вже через 2 місяці, а саме 16 лютого 2023 року, стартував проєкт щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни 1 або 2 групи.

Хто може отримати грошову допомогу?

Проєкт поширюється на повнолітніх громадян України, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни 1 або 2 групи з внесенням відомостей до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Грошова допомога надходить одноразово одним платежем на банківський рахунок заявника у розмірі 4000 гривень на місяць. Виплати будуть здійснюватися протягом чотирьох місяців незалежно від отримання ними інших видів допомоги. Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї заявника для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 

Як подати заяву в електронній формі на вебсайті eveteran.gov.ua Міністерства у справах ветеранів України?

Перед тим як подавати заяву, необхідно переконатися, що маєте електронний підпис.

Покроковий алгоритм заповнення заяви на отримання допомоги:

  • Зайдіть на сторінку вебсайту eveteran.gov.ua.
  • Перейдіть за посиланням «Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни».
  • Далі пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
  • Перевірте своє прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків та зазначте свій міжнародний номер банківського рахунку IBAN, номер телефону та адресу електронної пошти. Якщо у вас немає банківського гривневого рахунку, ви можете відкрити його в одному з банків на вибір та дізнатися його міжнародний номер IBAN. Якщо міжнародний номер банківського рахунку IBAN змінився, необхідно подати нову заяву на вебсайті.
  • Перед тим, як надіслати заяву, повторно перевірте свої дані та надайте згоду на обробку та передачу даних про себе для отримання грошової допомоги від міжнародної організації. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник.
  • Після подання заяви вона буде надіслано до Мінветеранів, де буде верифіковано наявність статусу ветерана війни – особи з інвалідністю 1 або 2 групи заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Червоного Хреста України для подальшої виплати грошової допомоги протягом семи робочих днів на вказаний у заяві банківський рахунок.

Під час подання заяви будуть враховані також норми постанови КМУ «Деякі питання строку дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни на період дії воєнного стану» від 16.12.2022 р. № 1390, якими передбачено продовження дії посвідчення, термін якого завершився після 24 лютого 2022 р., на пів року після завершення або скасування воєнного стану в Україні.

Із міркувань безпеки даних ветеранів війни, повідомлення про нарахування або відмову заявникам надсилатися не будуть. Подання заяви на отримання грошової допомоги – безплатне та заповнюється отримувачем самостійно.

У разі ненадходження коштів або виникнення потреби в зміні міжнародного номера банківського рахунку IBAN заявник може повторно подати заяву на отримання грошової допомоги. Заявнику надається можливість подати не більше однієї заяви впродовж одного календарного дня.

У разі неотримання виплати у зазначений термін можна зателефонувати до Міністерства у справах ветеранів за номером: +380636889596.


Джерело: Безоплатна правова допомога

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП