Як оплачується робота без електроенергії або час, проведений у бомбосховищі


◦ Трудовi вiдносини
◦ Простій
10 листопада 2022 р.

Кодекс законів про працю зобов'язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. У результаті українці, які не можуть виконувати свою роботу вдома та працюють віддалено, мають право претендувати на середній заробіток навіть за період, коли вони не могли виконувати робочі завдання.

Якщо ж роботодавець не хоче оплачувати простій, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії. Про це розповів заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін.
 

Зникнення електроенергії – форс-мажор, пояснює О. Шубін. Це вимушений простій, який відбувається не з вини працівника. А з огляду на те, що в ситуації воєнного стану для співробітника є загроза його життю, можна вважати, що оплата має відбуватися виходячи із середнього заробітку.

Така сама ситуація і з часом, який працівник проводить у бомбосховищі під час повітряної тривоги. «Вини працівника тут немає. Фактично це простій, який стався не з вини працівника. І підлягає оплаті відповідно до закону», – зауважив О. Шубін.
 

Якщо роботодавець не хоче платити за простій, він має забезпечити працівника електроенергією.

Фактично у роботодавця є вихід: або оплачувати період, коли співробітник вимушено не може виконувати свої функції, або забезпечити його альтернативним джерелом енергії. Це можуть бути акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор і т. д.

«Забезпечення працівника, у тому числі видатковими коштами, лежить на роботодавцеві. Це має бути прописано в трудовому договорі, а якщо цього немає в договорі, значить, відповідає роботодавець», – пояснив О. Шубін.

Фактично за законом через відсутність електроенергії роботодавець повинен нести всі пов'язані з цим збитки, платити зарплату за час простою або забезпечувати співробітника додатковою технікою. Однак насправді тут також варто враховувати і той факт, що далеко не у всіх роботодавців у обставинах, що склалися, є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників.


Джерело: OBOZREVATEL

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП