Віддалена ідентифікація через "Дія.Підпис" для отримання пенсії


◦ Воєнний стан
16 червня 2022 р.

Кабінет Міністрів України удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України шляхом запровадження додаткової можливості проходження ідентифікації для всіх одержувачів – віддалено. 

Раніше Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляло про те, як одержати довідку внутрішньо переміщеної особи через додаток "Дія", для чого вона потрібна та як діяти у разі, якщо застосунок видає помилку. Також надавалася покрокова інструкція, як отримати виплати для ВПО через "Дію" та подати заяву про припинення виплати щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання.

Відтепер у застосунку "Дія" з'явилася ще одна опція: електронна послуга віддаленої ідентифікації для отримання пенсійних виплат через "Дія.Підпис". 

Цю опцію було розроблено для пенсіонерів, які проживали та проживають на тимчасово окупованих територіях через повномасштабне вторгнення РФ. Для отримання пенсій та соціальних виплат вони повинні були приїжджати на підконтрольну уряду України територію. Після закриття майже всіх КПВВ це стало неможливим. Тому Кабінет Міністрів удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України шляхом запровадження додаткової можливості проходження ідентифікації для всіх одержувачів – віддалено.

"Дія.Підпис" – це кваліфікований електронний підпис, який можна використовувати для підписання документів у застосунку "Дія" та онлайн.

Важливо: необхідна ID-картка або біометричний закордонний паспорт у застосунку "Дія". Термін "Дія.Підпису" – один рік або до моменту його видалення. Створення "Дія.Підпису" – безоплатна послуга.

 Порядок отримання "Дія.Підпис":

  • авторизуйтесь у застосунку "Дія";
  • перейдіть до меню – "Дія.Підпис";
  • натисніть "Створити";
  • підтвердьте особу через перевірку за фото, NFC або BankID;
  • придумайте 5-значний код для "Дія.Підпису".

Готово! Тепер ви можете підписувати документи в "Дії" та онлайн.

Віддалена електронна ідентифікація здійснюється шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" (Дія ID). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

У майбутньому перелік цифрових послуг, які ВПО зможуть оформити через "Дію", розшириться. Зокрема, у застосунку з’явиться можливість оформити допомогу для ВПО, змінити адресу реєстрації ВПО та інші. Наразі ці опції в процесі розробки та апробації.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП