Мінреінтеграції оновило перелік зон бойових дій та окупованих територій


16.05.2022

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє, що наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.

Станом на 09.05.2022 р. в оновлений перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), додалися дві громади в Миколаївській, одна у Дніпропетровській та 11 — у Запорізькій областях.

Загалом до переліку увійшли 7 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (3 громади), Донецької (66 громад), Запорізької (61 громада), Луганської (37 громад), Миколаївської (20 громад), Харківської (51 громада) та Херсонської (49 громад) областей.

Переглянути актуальну інформацію щодо статусу громад можна за посиланням на цифровій мапі.

Тобто всі ВПО, які перемістилися з цих громад, гарантовано отримають грошову допомогу від держави.

Зазначений перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій обласних та Київської міської військових адміністрацій.

Спираються на три ключових критерії щодо визначення територій:

  • території, що є тимчасово окупованими;
  • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);
  • території, на яких ведуться активні бойові дії.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня в цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) та уточнити інформацію.

 


◦ Воєнний стан
ДЕМО ДОСТУП