Мінсоцполітики розробило новий інструмент підтримки ВПО – субсидію на оренду житла


◦ Воєнний стан
149

18.03.2024

Для багатьох українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами, найболючішим залишається питання пошуку житла. Частина ВПО проживає у спеціально облаштованих місцях компактного проживання (модульні містечка, гуртожитки тощо), хтось знайшов прихисток у друзів чи родичів. Проте з різних причин хтось не може або не хоче там проживати, а комусь приймаюча громада не може забезпечити таке тимчасове житло. Для вирішення цієї проблеми Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла. Його планується реалізувати в рамках експериментального проєкту протягом двох років.

Особливість субсидії в тому, що її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або місті країни. Адже ціна на оренду у Києві, Миколаєві чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється. 

Так,  за даними дослідження, проведеного аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Мінсоцполітики, ціни на житло в Києві на 22 % (до 8,4 тис. грн за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35 % (не перевищують 4,5 тис. грн), а на Закарпатті – вищі у 2,5 раза порівняно із середніми по країні (сягаючи 17 тис. грн за однокімнатну квартиру). Найнижчі ціни в Чернігівській, Сумській, Харківській та Херсонській областях і становлять в діапазоні від 2,8 тис. грн до 4,4 тис. грн за однокімнатну квартиру, в обласних центрах у зазначених областях показник буде трохи вищим – від 3,2 тис. грн до 5 тис. грн за однокімнатну квартиру.

Отже, субсидія на оренду враховуватиме різницю у вартості житла.

Крім того, розмір субсидіі залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло, а також доходи домогосподарства і його спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія. 

На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. У подальшому цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави. 

Наразі цей проєкт рішення погоджується в уряді та із зацікавленими органами влади. Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки. 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП