Оформлення е-лікарняних для переселенців за кордоном


◦ Воєнний стан
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
12.05.2022

Міністерство охорони здоров’я інформує про спрощення процедури оформлення "лікарняних" для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними.

Ідеться про такі категорії непрацездатності:
 

  • захворювання або травма загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

У цих випадках громадяни України мають право на оформлення  електронного "лікарняного" та отримання соціальних виплат. Щоб це зробити, передусім потрібно зв’язатися зі своїм сімейним / лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану це можна зробити за допомогою месенджера чи електронної пошти.

Для формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності. Таким підтвердженням має бути медичний документ (довідка чи виписка), в якому буде вказаний діагноз / статус пацієнта. Слід зауважити, якщо медичний документ був отриманий за кордоном, лікар може попросити надати переклад документа українською мовою.

Також важливе уточнення для лікарів: у виданих за кордоном медичних документах зазначається діагноз із використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ-10). Тож потрібно враховувати цей класифікатор під час формування МВТН в електронній системі охорони здоров’я.

Формувати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП