Оформлення відпусток: топ-7 помилок, за які загрожує штраф


24.05.2021

У літню гарячу пору виникає безліч запитань щодо надання відпусток. І не дивно, що саме у цей період припускається найбільше помилок, за які штрафує Держпраці.

Штраф невеликий (6000 грн.), але за кожне порушення законодавства про відпустки.

Помилка 1. Графік відпусток на 2021 рік не погоджено з профспілкою (за її відсутності з органом (представником) трудового колективу).

Помилка 2. З графіком відпусток на 2021 працівників не ознайомлено.

Помилка 3. Зміни до графіку відпусток вносяться також згідно з наказом керівника, без погодження з профспілкою (за її відсутності з органом (представником) трудового колективу).

Помилка 4. Працівниці надали у 2021 році частину щорічної основної відпустки (14 к. дн.) і додаткову відпустку на дітей (10 к. дн.), за решту 10 к. дн. щорічної відпустки ─ виплатили компенсацію.

Помилка 5. Керівник відкликає працівників із щорічної відпустки (дитячої відпустки) у зв’язку з виробничою потребою без будь-яких обґрунтувань такої необхідності.

Помилка 6. Не ведеться облік стажу для надання щорічних основних відпусток та щорічних додаткових відпусток за шкідливі і важкі умови праці та за особливий характер праці.

Помилка 7. У працівників накопичилися невідгуляні щорічні відпустки за кілька років. Інспектор праці досить легко знайде таке порушення й у жодному випадку не омине увагою.


Світлана ЛІСТРОВА,
експерт із питань трудового права 

 


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
ДЕМО ДОСТУП