Порушення законодавства з ЄСВ — без штрафу та пені


21.04.2022

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2120-IХ внесені зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ.

Так, згідно з п. 9-21 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану штрафні санкції, визначені частиною 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовуються.

Крім того, відповідно до п. 9-22 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Від редакції додамо, що незважаючи на такі пільги, все ж варто дотримуватися норм законодавства та за можливості сплачувати ЄСВ та подавати звітність.

 


◦ Воєнний стан
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП