Працівники постраждали під час війни: які наслідки


17.05.2022

Урядовий портал інформує, що з початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 132 випадки травмування та/або смерті працівників, більшість з яких групові. Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію РФ постраждав 281 працівник (+ 19 за останній тиждень), 96 з них загинули.

Найбільша кількість потерпілих зареєстрована в Миколаївській області – 54 постраждалих, 24 з яких травмовані смертельно, у Києві – 51 постраждалий, 19 – смертельно, на Донеччині – 31 постраждалий, 7 – смертельно, а також у Сумській області – 22 постраждалих, 8 –  смертельно.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота із розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я, крім одноразових допомог, також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Звертаємо увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.

Про порядок розслідування нещасних випадків читайте
в журналі «Кадровик України» № 5/2022


◦ Воєнний стан
ДЕМО ДОСТУП