Роботодавці просять дозволити під час війни виїзд чоловіків для закордонних відряджень


◦ Воєнний стан
08 червня 2022 р.

Наразі перетин кордону у службових цілях можливий лише для заброньованих військовозобов’язаних працівників, а також інших категорій осіб, зазначених у Правилах, до яких переважна більшість працівників підприємств не належить.

Про це зазначає Федерація роботодавців.

Важливим елементом забезпечення національної економічної безпеки на час воєнного стану є робота підприємств в тилу, які забезпечують стабільність економіки держави шляхом збереження робочих місць, оплати праці та відповідно фінансового забезпечення сімей працівників, сплати податків і внесків.

Військовозобов’язані працівники задіяні у процесах безперебійної роботи підприємств, своєчасному виконанні замовлень, продовженні функціонування підприємств в цілому.

Таким чином, військовозобов’язані працівники, які працюють на підприємствах, установах і організаціях, як і військовослужбовці, виконують визначені завдання щодо захисту економічної національної безпеки задля збереження суверенітету і територіальної цілісності України.

Задля забезпечення сталого функціонування підприємств працівники мають виконувати свої функції, у тому числі за кордоном, зокрема, для тестування нового робочого обладнання, поставленого в рамках контрактів, участі у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час. 

У зв’язку з цим роботодавці звернулися до першого віцепрем'єр-міністра з проханням надати доручення профільному департаменту розробити зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 р. № 57, передбачивши категорії осіб з числа персоналу підприємств, установ, організацій, які не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), та окремий порядок їх виїзду за кордон винятково та з метою службових відряджень.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП