Чи можна в разі внутрішнього сумісництва на одній посаді ввести простій, а на іншій – ні?


15.04.2022

Головне управління Держпрацi в Одеськiй областi роз'яснює, що законодавством не передбачено обмеження введення простою на одній або кількох посадах одного працівника, зазначене повинно бути обумовлене обставинами, визначеними у частині першій ст. 34 КЗпП. 

Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами, що визначено частиною першою ст. 34 КЗпП. 

На час  простою не з вини працівника оформлюється акт простою (фіксуються причини, які зумовили призупинення роботи)  та  наказ власника або уповноваженого ним органу. Якщо простій має цілодобовий (тижневий) характер, власник або уповноважений ним орган повинен у наказі обумовити необхідність присутності або відсутності працівника на роботі (така позиція викладена в листі Міністерства праці та соціальної політики України «Щодо організації роботи під час простою на підприємстві» від 23.10.2007 р. №257/06/187-07).

Зокрема, наголошуємо, що порядок оплати часу простою визначений у ст. 113 КЗпП.

 


◦ Воєнний стан
◦ Трудовi вiдносини
◦ Простій
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
ДЕМО ДОСТУП