Уряд рекомендує не звільняти працівників


25.03.2020

Як повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, уряд прийняв рішення, яке захистить трудові права працівників та державних службовців в період встановлення обмежувальних заходів у зв'язку з поширенням випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Рішення щодо забезпечення трудових прав громадян на час надзвичайної ситуації та обмежувальних заходів розроблене на доручення Прем'єр-міністра України.

«Звертаємо увагу, що за працівниками зберігаються їх трудові права і оплата праці на час обмежувальних заходів, а також роботи з дому. Це стосується як державних службовців, так і працівників приватного сектору», — зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, прийнятим рішенням рекомендовано державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм  власності та державним банкам на час встановлення обмежувальних заходів не допускати звільнення працівників, які виконують роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати.  А також утриматись від кадрових змін в органах управління.

 

► Вiд редакції

Якщо працівник виконують роботу вдома, то для чого їх звільняти?

Працівники, які перебувають у відпустках без збереження зарплати, вимагають фінансових витрат від роботодавця на сплату «дотяжки» з ЄСВ, якщо нарахована за відпрацьований час за березень і квітень зарплата буде за менше мінімальної. То тут би варто було ініціювати зміни в Закон про ЄСВ.


◦ Карантин
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
ДЕМО ДОСТУП