Уряд впровадив нову програму допомоги «єРобота»


◦ Воєнний стан
22.06.2022

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти в розмірі до 250 тисяч гривень у межах нової урядової програми «єРобота». Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

"Будь-який українець, що має бізнес-план і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно бюджет програми на рік – 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як-то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо", – відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде іншого бізнесу.  Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал "Дія" чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

«Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок», – зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль наголосив, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку, за його словами, можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

«Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», – зауважив Прем’єр-міністр.

Під час засідання уряд затвердив ще дві програми для аграріїв у межах великого проєкту грантової безповоротної підтримки нових бізнесів «єРобота». Загалом на три програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери. Найближчим часом уряд затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки й IT.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП