Відключати комунальні послуги за несплату на час воєнного стану заборонено


31.10.2022

У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Про це нагадали у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«На гарячу лінію Мінреінтеграції надходить багато звернень від громадян: люди отримують попередження від надавачів комунальних послуг та електропостачання про відключення за несплату. Це стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води та централізованого водопостачання. Є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги», – написали в міністерстві.

У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 р. № 206.

Також рішенням регулятора припинені позапланові та планові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 01.03.2022 р. № 335).  

Разом з тим закликаємо співгромадян з розумінням і повагою ставитись до працівників комунальних служб. Перед ними – як і перед всією державою – в нинішній час постали великі виклики. За першої ж можливості підтримайте тих, хто дає нам тепло, світло, газ, воду. Оплата спожитих послуг для них сьогодні критично важлива. Цим ви зробите свій внесок в енергетичну стійкість України!


◦ Воєнний стан
ДЕМО ДОСТУП