Виплата вихідної допомоги сумісникам


21.12.2020

Розмір допомоги на оздоровлення | У разі скорочення чисельності або штату працівників, що призводить до звільнення працівників на підставі п. 1 частини першої ст. 40 КЗпП, виплачують вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).

При цьому КЗпП не передбачено норм, які б встановлювали невиплату сумісникам вихідної допомоги в разі звільнення їх за п. 1 частини першої ст. 40 КЗпП. Проте працівникам держсектору слід зважати на окремі підстави для звільнення сумісників.

Зокрема, згідно з п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43, звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв'язку з особливими умовами та режимом праці без виплати вихідної допомоги.
 

Лист Мінекономіки України від 30.11.2020 р. № 3511-03/71090-01

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
ДЕМО ДОСТУП