Оновлено перелік тимчасово окупованих громад


01.06.2022

Наказом Мінреінтеграції України від 25.05.2022 р. № 100 затверджено оновлений перелік територіальних громад, які розташовані в районах бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) здійснюватимуть виплати.

Станом на 24.05.2022 р. в оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), додано 8 громад у Сумській області.

Загалом до переліку увійшли 8 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (6 громад), Донецької (66 громад), Запорізької (61 громада), Луганської (37 громад), Миколаївської (22 громади), Харківської (51 громада), Херсонської (49 громад) та Сумської (8 громад) областей.

Переглянути актуальну інформацію щодо статусу громад можна за посиланням на цифровій мапі.

Тобто всі ВПО, які перемістилися з цих громад, гарантовано отримають грошову допомогу від держави.

Як ми повідомляли, зазначений перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій, грунтуючись на трьох ключових критеріях визначення територій. Це:

  • території, що є тимчасово окупованими;
  • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);
  • території, на яких тривають активні бойові дії.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня в цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або на гарячу лінію) й уточнити інформацію.

 


◦ Воєнний стан
ДЕМО ДОСТУП