З початку війни працівник у відпустці за власний рахунок: чи має він право на додаткову відпустку?


26.09.2022

Працівниця з початку війни в Україні перебувала у відпустці без збереження заробітної плати. Згідно з графіком у жовтні 2022 р. вона повинна піти у щорічну відпустку. Чи має ця працівниця право на додаткову щорічну відпустку за особливий характер праці? 

Так, має, але тривалістю, пропорційною відпрацьованому робочому часу у відповідному робочому році, за який надається щорічна додаткова відпустка.

Відповідно до вимог частини 2 ст. 9 Закону України «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховуються:

  • час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;
  • час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
  • час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Таким чином, період відпустки без збереження заробітної плати не дає права на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Тому в разі наданні такоя відпустки за робочий рік її тривалість визначається пропорційно до часу фактичної роботи у відповідних умовах (із виключенням періодів відпусток без збереження заробітної плати).


Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області


◦ Воєнний стан
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна додаткова відпустка
◦ Відпустка без збереження зарплати
ДЕМО ДОСТУП