Офіційні назви: пишемо правильно


◦ Документація
◦ Ділова українська


Здається, що немає нічого складного у написанні різноманітних офіційних назв установ. Але більшість робить у них помилку, плутаючись між великими та малими літерами. Більше того, деякі установи припускаються помилок у власних назвах! Насправді, тут немає нічого складного, якщо пам’ятати про декілька важливих нюансів, про які ми розповімо у цій статті.

Велика літера у власних назвах

Всі знають, що імена та прізвища завжди пишуться з великої літери. Але варто нагадати, що з великої літери також пишемо псевдоніми, прізвиська, назви дійових осіб у казках, байках, драматичних творах, клички тварин, власні імена міфічних істот: Олександр Костянтинович Жолковський, Леся Українка, Нечуй-Левицький, Мавка, Тополя, Марс, Дід Мороз, корова Зірка.

Також з великої літери пишемо прізвища людей, які вживаються в загальному значенні, якщо вони не перейшли в загальні назви, тобто не втратили свого індивідуального значення: Україна ще народить нових Шевченка та Франка. З великої літери пишемо і деякі прикметники, якщо вони утворені від власних назв осіб, кличок тварин, назв міфічних істот за допомоги суфіксів -ів (-їв),-ин (-ін): Андерсенова «Русалонька», …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00