Консультант Кадровика
електронна версія

Взаємодія кадрової служби з профспілковими органами: заохочення працівників, колективні переговори, режим праці та відпочинку


 

Продовження. Початок — у № 20 (200).

 

Профспілковим органам доводиться брати участь у заохоченні працівників. Адже якщо працівник вважатиме, що когось заохотили несправедливо, то це може спричинити багато проблем і для кадрової служби.

 

Заохочення працівників

Згідно зі ст. 144 КЗпП:

— заохочення застосовуються власником або уповноваженим ним органом разом або за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства;

— заохочення оголошуються наказом (розпорядженням) (Зразок 1) в урочистій обстановці та заносяться до трудових книжок працівників відповідно до правил їх ведення.

Готує проект зазначеного наказу, як правило, кадрова служба, погоджуючи його із профспілковим органом. Пізніше кадрова служба та профспілковий орган можуть також спільно організувати урочисте оголошення заохочення.

 

Із кваліфікаційної характеристики інспектора з кадрів: «Готує необхідні матеріали для атестаційної, кваліфікаційної і тарифікаційної комісій, проекти документів, що стосуються винагород і заохочень працівників».

 

Із кваліфікаційної характеристики начальника відділу кадрів: «Організовує ˂…˃ підготовку матеріалів для рекомендації працівників до заохочень і винагород».

 

Організаційні питання (затвердження локальних нормативних актів)

Згідно із ст. 29 КЗпП до початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний:

роз’яснити працівнику його права й обов’язки та проінформувати під підпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00