​​Самовільна відпустка — привід для звільнення


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Звільнення за прогул
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
03 січня 2023 р.

Працівник має спір із роботодавцем щодо поновлення на роботі за прогул, оскільки в цей час (на його думку) він перебував в оплачуваній щорічній відпустці, про що заявою, надісланою поштою, повідомив роботодавця.

Така позиція працівника програшна в суді. 

Працівник надіслав поштою заяву про надання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 24 дні (не в період, вказаний у графіку відпусток) і не вийшов на роботу. Така відпустка, по суті, є самовільною, оскільки роботодавець згоди на відпустку в цей період не надавав, наказ на вказаний період не видавав, своєчасної оплати не здійснив.

У працівника є право на щорічну відпустку тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік (ст. 6 Закону України “Про відпустки”).

Період відпустки працівник може використовувати на свій розсуд. Але черговість надання відпусток визначається графіками. Період відпустки узгоджується між працівником і роботодавцем (ст. 10 Закону України “Про відпустки”).

Тобто дні щорічної відпустки працівник повинен погоджувати з роботодавцем. Якщо період відпустки потрібно перенести, узгодьте це письмово.

Звертаю увагу, що є перелік осіб, яким щорічні відпустки надаються в зручний для них час, наприклад, особам з інвалідністю, жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років, одинокій матері або батьку, бабі або діду, що виховують дитину до 15 років, дружинам військовослужбовців.

Якщо ви до цього переліку не належите, то у відпустку можна йти лише за графіком і в період, погоджений із роботодавцем.

Таким чином, працівник використав дні відпустки самовільно, без належного погодження з роботодавцем, тож останній і звільнив його за прогул.

 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП