Консультант Кадровика
електронна версія

Звільнення матеріально відповідальної особи


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Матеріальна відповідальність


Чи можна звільнити матеріально відповідальну особу без двотижневого терміну відпрацювання і передачі товарно-матеріальних цінностей?


За даними головного управління Держпраці у Дніпропетровській області в цілій низці випадків закон зобов’язує власника розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник у поданій заяві про звільнення.

Але якщо двотижневий строк письмового попередження закінчився, а власник не звільнив працівника, то в подальшому працівник вже не може бути звільнений на підставі раніше поданої заяви та повинен подовжити роботу на підприємстві.

Зауважимо, що нерідко сам працівник зацікавлений у продовжені роботи після подання заяви. Це зумовлено потребою завершити процес передавання товарно-матеріальних цінностей (далі ¾ ТМЦ), які доручені йому керівництвом в ході роботи.

В такому випадку працівнику необхідно ще раз до закінчення двотижневого терміну відпрацювання підтвердити свої наміри стосовно звільнення та вказати про свій намір продовжити відносини з підприємством до закінчення процесу передавання ТМЦ.

Це означає, що таке звільнення буде законним, хоча з моменту попередження минуло більше двох тижнів. Водночас, якщо працівник не хоче брати участь у передаванні ТМЦ, а керівник зі свого боку не включає його до складу комісії, то за наявності особистих обставин він може бути звільнений за власним бажанням без двотижневого відпрацювання.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН