Допомога на поховання тимчасово переміщеним особам


◦ Трудовi вiдносини

Як правильно надати допомогу на поховання тимчасово переміщеним особам?

Механізм надання допомоги на поховання особам, які переїхали з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, визначений Порядком надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України 24.01.2017 р. № 8 (далі — Порядок № 8).

Допомога на поховання надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення отримувача допомоги.

Згідно з п. 3 Порядку № 8 датою переміщення застрахованої особи вважається дата, зазначена в довідці про взяття її на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, виданій у порядку, передбаченому постановою КМУ «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» від 01.10.2014 р. № 509.

Для отримання матеріального забезпечення застраховані особи звертаються особисто або через законного представника до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за фактичним місцем проживання (перебування) або місцем реєстрації із заявою, яка має містити реквізити банківської установи та номер поточного рахунку застрахованої особи для зарахування матеріального забезпечення, та пред’являють паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, а також надають документи, передбачені п. 5–9 Порядку № 8, а в разі подання заяви законним представником застрахованої особи додатково пред’являються документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (п. 4 Порядку № 8).

Допомога на поховання застрахованої особи призначається члену її сім’ї або особі, яка здійснила поховання на підставі свідоцтва про смерть, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану, та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (в разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської ради — довідки).

Для отримання допомоги на поховання одержувач допомоги подає до Фонду такі документи:

— копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

— копію ідентифікаційного коду;

— довідку, видану одержувачу допомоги про відкриття поточного рахунку для зарахування матеріального забезпечення (за наявності);

— довідки з місця проживання про проживання померлого члена сім’ї разом із застрахованою особою та про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи;

— копію довідки про взяття на облік (для переміщених осіб);

— копію договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та інформацію про сплачені суми єдиного внеску, зокрема копії квитанцій про сплату єдиного внеску (для добровільно застрахованих осіб);

— довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах застрахованої особи на момент настання страхового випадку (в разі перебування у трудових відносинах).

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН